0 rh pozitif kanın özellikleri yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 47,78 / 10 | 9 kisi / 430 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

0 rh pozitif kanın özellikleri
“O” grubu: Bu kan grubu tasiyan herkes gucu dayanikliligi kendine guveni cesareti sezgiyi ve tanri vergisi bir iyimserligi genetik hafizalarinda tasirlar Melodik mizac ozelligine sahiptirler Bunlar yasamin tadini en iyi cikaran dunya nimetlerinden en genis bicimde yararlanan kisilerdir Hayati bir melodi gibi yasar ve kavrarlar Icinde bulunduklari ortama cok iyi uyum gosterirler Tum insanlarla ve butun varliklarla anlasirlar Onlara ters dusmeden olumlu iliskiler kurmayi basararak yasarlar Bu engin uyum duzeni icinde onlerine sunulan olanaklardan rahatlikla yararlanirlar Amacladiklari sonuca buyuk ugraslara kalkismadan kolayca ulasirlar Onlarin bu basarilarindaki en buyuk etken dis dunyayla sudaki hidrojenle oksijen gibi uyumlu olmalaridir.

Modaya havaya zamana hemen uyuverirler Herhangi birine cok degisik ve ters gelebilecek bir ortam dusunelim Onlar bu ortam icinde dagilip sasrimaz urkup sinmez bir koseye cekilip donup kalmazlar.

Hemen uyum gosterirler Sivri ve uc dusunceleri ayri fikirleri ve egilimleri yoktur Saglikli bir bunye ve iyimserlikle desteklenmis liderlik ozellikleri (guc etki guvenilirlik) ve basari icin gerekli guduler size kalan O grubu mirasidir.

0 Grubu Kadını
Mutfak masraflarından kısarak kendine hoş elbiseler alır Çocukları biraz ele avuca geldiğinde hemen çalışma hayatına dönmek toplumdaki yerini almak ister Yemek yapmakla fazla uğraşmak istemez Pratik yemekleri tercih eder

0 Grubu Erkeği
Aşık olduğu zaman birlikte olduğu kadını çok kıskanır Kalabalığı sevmez Son derece hareketli çalışkan ve hırslıdır Sevgilisine veya eşine sık sık hediye almayı sever.

O KAN GRUBUNUN ÖZELLİKLERİ
Onlara ‘Avcı’deniliyor. İlk insanların kan gruplarının 0 olduğu sanılıyor.
Et yemeye bayılırlar
Sindirim sistemleri sağlamdır
Bağışıklık sistemleri fazla hareketlidir
Diyet yapmaya zor alışırlar
Çevreye uyumları zaman alır.
Stresten kurtulmak için fiziksel faaliyetlere ağırlık verirler
Enerjik ve ince kalabilmek için metabolizmalarının hızlanması gerekir.
Vahşi hayvanları avlayıp onların etleriyle beslenen atalarımız fiziksel egzersiz ve hayvansal protein ile ayakta kalıyorlardı. Bugün sizin uygulayacağınız 0 grubu diyetin başarılı olabilmesi için yağsız ve kimyasal madde içermeyen ( dondurulmamış) kırmızı et ve beyaz et ve balık yemelisiniz. 0 grubundakiler süt ve sütlü besinlere, diğer gruplardakiler kadar kolay alışamazlar.

Tahıl ürünleri, ekmek ve taneli sebzeleri mümkün olduğu kadar az tüketirseniz kilo verebilirsiniz. Buğdayda bulunan gluten maddesi, 0 grubuna dahil kişilerin kilo vermelerini engeller. Bu nedenle buğday unundan yapılmış yiyeceklerden uzak durulması gerekiyor.

0 kan grubundaki kişilerin metabolizmaları düşük hızda çalışıyor olabilir. Tiroid hormonu üretmekten başka bir görevi olmayan iyodun yeterli miktarda olmaması, 0 grubundaki kişilerin yediklerini yakmalarını zorlaştırıyor.

İşte bu nedenle 0 kan grubuna dahil olanların bol bol deniz ürünleri, iyotlu tuz, karaciğer, kırmızı et, ıspanak ve brokoli ile beslenmeleri öneriliyor. Bu arada bir noktayı da belirtmek istiyoruz: Yiyeceklerinizin miktarına dikkat etmelisiniz. Atalarımız bir oturuşta bir kilo et yemiyorlardı. Günlük et tüketiminiz 180 gramı geçmemeli.

0 rh negatif kimlerden kan alabilir
0 rh negatif kimlere kan verebilir
0 gurubu kan sadece kendi gibi 0 gurubu kandan kan alabilirler,
0 grubu kan olanlarda eritroistler üzerinde herhangi bir antijen olmadığından herkese verilebilir. zira kişilerde var olan antikorlar 0 grubu eritrositlerde bir antijen görmeyeceklerinden onları yıkmayacaktır. bu yüzden 0 grubu kanı olanlarda genel vericidirler.

Dünyada kan gruplarının dağılımı:
O Rh pozitif her 100 kisiden 40’i
O Rh negahtif her 100 kisiden 7’si
A Rh pozitif her 100 kisiden 34’u
A Rh negatif her 100 kisiden 6’si
B Rh pozitif her 100 kisiden 8’i
B Rh negatif her 100 kisiden 1’i
AB Rh pozitif her 100 kisiden 3’u
AB Rh negatif her 100 kisiden 1’i

En eski kan grubu “0” grubu oldugu belirtiliyor herkes O grubundayken insanlar cok kucuk bir alanda yasiyorlardi ayni yemegi yiyor ayni organizmalari doluyorlardi ve bu yuzden degisim gereksizdi, Ancak nufus arttiginda ve gocler hizlandiginda degisimler ivme kazandi Sonrasinda gelisen A ve B gruplarinin gecmisi ancak 15 bin – 25 bin yil oncesine uzaniyor AB grubu ise cok yenidir O grubu avci A grubu ciftci B grubu gocebe ve AB grubu ise modern olarak degerlendiriliyor

Kan gruplarina gore kisilik tahlili
O grubu : Kendine guvenen cesaret
A grubu : Sinirli ve hassas
B grubu : Uyumlu ve yaratici
AB grubu : En cekici ve ilginc

0 rh, 0 rh pozitif, 0 rh pozitif kan, 0 rh pozitif kan özellikleri, 0 rh pozitif özellikleri, 0 rh pozitif kan grubunun özellikleri, 0 rh pozitif kan grubu özellikleri, 0 rh pozitif kan grubu hakkında bilgi, 0 rh pozitif kan grubu, 0 rh negatif özellikleri, 0 rh negatif kimlerden kan alabilir, 0 rh negatif kan grubu özellikleri, 0 eraş pozitif nasıl yazılır, 0 rh negatif kimlerden kan alabilir, 0 rh negatif kimlere kan verebilir,