Hakkında Bilgi

Adet Geciktirici İlaçlar Nelerdir

Adet Geciktirici İlaçlar Nelerdir
Tatil Dönemi geldi ve adet dönemi başınıza dert oldu tatilinizi adet döneminize uyduramıyorsanız adet zamanınızı tatilinize uydurun.

Adet Geciktime nasıl yapılır,
Kadınlar dönem dönem özellikle yaz aylarında tatil öncesi, evlilik öncesi balayı ve tatil planları için veya hac, umre mevsiminde en büyük sıkıntılarından biri bu özel günlere gelen adeti geciktirmek veya adeti öne almak sorunudur. Teknik olarak adeti öne almak zor ve her zaman başarılı olmamaktadır, fakat adeti geciktirmek ve kontrollu istenilen bir tarihte adet olmak daha kolaydır.

Adet günlerini iki yolla geciktirmek mümkün. Progesteron hormonu içeren bazıilaçlar ve diğeri de doğum kontrol hapları kullanmaktır. “Progesteron”, gestagen içeren ilaçlar daha kolay kullanılmakta ve yan etkileri sanıldığı kadar da fazla fazla değildir, kullanıldığı süre içinde ödem ve su tutması yapabilirler. Progesteron içeren bu ilaçlar adetle dökülen rahim içi tabakasını tutarak dökülmesini engellemekte ve bu şekilde kullanıldıkları sürece adetin de olmasını engellemektedirler. Doktor önerisi ile kullanılan bu “progesteron” haplarını kullanarak adetlerini geciktiren kadınlar , bu geciktirmeyi istedikleri süreye kadar yapabilmektedirler. İlacı bırakıtıktan genellikle 4-5 gün sonra adet başlamaktadır.

Doğum kontrol hapları kullanarak adeti geciktirmek ise yine doktorun planladığı şekilde zaten korunma amaçlı “doğum kontrol hapı” alan kadınlarda kolaylıkla olmaktadır. Bu yöntemin en sık gözlenen yan etkisi vücutta şişkinlik, baş ağrısı ve daha sonra oluşabilecek adet düzensizlikleridir.

Unutmamak gerekir ki bu tür geciktirme ilaçlarını olası yan etkileri sebebi ile mutlaka muayene olduktan sonra bir doktor önerisi ile kullanılmalıdırlar.

Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu na verdiği bilgiler için teşekkür ederiz.
adet geciktirici, adet geciktirme, adet geciktirme ilacı, adet geciktirici ilaç, adet geciktirici ilaçlar nelerdir, adet geciktirme ilaçları nelerdir, adet geciktirmek için, adet geciktirici ilaçların yan etkileri varmı, adet geciktirici ilaç nedir, adet geciktirmek, regl geciktirme, regl geciktirme ilacı, adet nasıl geciktirilir, adet erteleme, regl erteleme,
Eitim ve gretim Eitim ve gretim