Hakkında Bilgi

Ağva Nerede

Ağva Nerede
Ağva, yemyeşil doğası, iki yanında akan İzmit’in Çal Tepesi’nden doğup gelen Göksu ve Yeşilçay derelerinin Karadeniz’e döküldüğü yerde, cephesinde Karadeniz’in masmavi suları, birbirinden lezzetli balıkları ile İstanbul’un kuzeydoğusunda yer alan bir doğa harikasıdır.

İstanbul’a sadece 97 km uzaklıktaki Ağva, Şile ilçesine bağlı bakir kalmış yerden biri.

AĞVAYA NASIL GİDİLİR (ULAŞIM)
Ağva’ya ulaşım artık çok kolay. İstanbul’a 97 km. lik uzaklıkta yer alan Ağva’ya, büyük bir bölümü otoban olan yoldan ulaşılabiliyor.

ÖZEL ARAÇLA
Eğer özel aracınız varsa aşağıda sizlere önerebileceğimiz birkaç güzergahı bulabilirsiniz:
• 1.Güzergah
Ümraniye-Şile yolunu takip edin. Şile’den sonra, Ağva’ya giden sahil yolunu kullanarak, Kabakoz, İmrenli, Akçakese ve Kurfallı güzergahını izleyin. Toplam bir buçuk saatte Ağva’ya ulaşabilirsiniz.
• 2.Güzergah
Ümraniye-Şile yolunu takip edin. Şile’ye gelmeden önce Pot Deresini geçtikten hemen sonra sağa dönen yola sapın. Ovacık, İmrendere güzergahını takip ederek, Teke güzergahını izleyebilirsiniz.
• 3.Güzergah
Ümraniye-Şile yolunu takip edin, Şile’den sonra, Ağva’ya giden dağ yolunu kullanarak, Teke güzergahını izleyebilirsiniz.
Aslında her gidişinizde farklı bir güzergahı izleyebilir ve Şile-Ağva arası görebileceğiniz farklı güzelliklerin tadına varabilirsiniz.

OTOBÜSLE
Özel aracınız yoksa otobüs ile de ulaşım imkanı var.
İstanbul-Üsküdar’dan her saat başı Şile-Ağva otobüsleri kalkıyor, aynı yolu kullanarak, önce Şile’ye, sonra Ağva’ya yolcularını güvenle ulaştırıyorlar. Hafta içinde daha çok yöre halkı ile yolculuk yapıyorsunuz. Daha fazla bilgi için otobüslerin kalktığı Üsküdar’daki duraktan bilgi alabilirsiniz:Tel: (216) 391 13 47

Ağva, Ağva nerede, Ağva nerededir, Ağva hangi bölgededir, Ağva hangi şehirdedir, Ağvanın yeri, Ağva nerde, Ağvaya nasıl gidilir,
Farmasi Katalog
Eitim ve gretim Eitim ve gretim