Anafilaktik Reaksiyon Nedir yazısına puan ver :
Puan ver : 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (Henuz oylanmamış)
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

Anafilaktik Reaksiyon Nedir
Anafilaktik reaksiyon bir alerjene karşı ani, yaşamı tehdit eden bağışıklık sistemi yanıtıdır. Ve şiddetli hava yolu daralma tüm vücut kovan, zihinsel karışıklığa neden görece küçük döküntüler veya sinüs problemleri, anafilaktik reaksiyon çoğu alerjik reaksiyonlar sonucu iken. bir reaksiyon ölümcül komplikasyonları önlemek için olduktan sonra derhal tıbbi yardım gereklidir.

Alerjik bir reaksiyon zaman bağışıklık sisteminin yanlışlıkla kişinin sağlık için bir tehdit olarak yabancı bir madde tanır oluşur. Bağışıklık sistemi sürümleri kimyasallar histamines iltihaplanmasına neden yabancı partiküller, şişme mücadele ve mukus üretimini çağırdı. anafilaktik reaksiyon durumunda, histamines üretilen ve büyük miktarlarda yayımlanan kana su baskını ve vücut dokusu penetran.

Herhangi bir allerjen potansiyel olarak ciddi alerjik kişi anafilaktik reaksiyon üretebilir. En sık tetikleyici fındık ve balık, böcek sokmaları gibi gıda ürünleri, ve *****ilin ilaçlar gibi. Anafilaktik reaksiyon dakika içinde ortaya çıkabilir, hatta saniye bir alerjik maddeye temas ile geldikten sonra. Ortak belirtileri vücut, bulantı, baş dönmesi her yerinde, düşük kan basıncı kaşıntılı ürtiker gelişimini içerir. yüz ve ekstremitelerde şişme olasıdır ve boğazda iltihap ve dil ciddi solunum güçlüğü neden olabilir.

Bireyin, karışık olabilir sararmak, ve dahi o oksijen yeterli miktarda nefes alamıyorum soluk. hemen Tedavi edilmezse, kişi çarpmasına veya deneyim haline kardiyak arrest gidebilir. Bir anafilaktik reaksiyon oluşur, seyirci hemen bir ambulans çağrısı olmalı ve dertli emin olmak için monitör o nefes tutar. Acil yanıt için solunum yetersizliği önlemek için beklerken Kardiyopulmoner resüsitasyon gerekebilir.

Bu anafilaktik reaksiyon, acil cevap epinefrin enjeksiyonu, kan basıncı yükseltmek ve hava yollarında yeniden yardımcı olan bir hormon sağlar oluştu onayladıktan sonra. Hasta daha sonra oksijen ve intravenöz sıvı çarpmasını önlemek için verilir ve bir ambulansla. normal ve vital bulguları kan basıncı döner kararlı olduğunda, doktorların tam bağışıklık sistemi tepki durdurmak için oral veya intravenöz antihistaminikler sağlayabilir. Doktorlar kendi durumunu izlemek böylece hasta genellikle hastanede birkaç gün tutulur.

Tedavi sonrasında, doktor ve hemşire hasta ile ne anafilaktik reaksiyon neden ve nasıl gelecek problemleri önlemek için öğrenmek belirlemek için çalışabilirsiniz. En önemlisi, bir hasta uzakta kendi tetik durun eğer mümkünse öğütlenmektedir. Birçok hasta epinefrin kendi acil durum arz ve bir enjektör acil bir durumda kullanılmak üzere verilmiştir.

Anafilaktik Reaksiyon, Anafilaktik Reaksiyon Nedir, Anafilaktik Reaksiyon Hakkında Bilgi,