Anakart Nedir yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 11,00 / 10 | 1 kisi / 11 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

Anakart Nedir
Anakart bilgisayarın temel devre kartıdır. Merkezi işlem birimi (CPU), Random Access Memory (RAM), sabit disk (ler), disk sürücüleri, optik sürücüler hepsi arayüzleri içine anakart üzerinde takılı. Bir video arabirimi ve ses kartı opsiyonel olarak inşa edilebilir-ya da ekledi.

Bir anakart birçok konfigürasyonlarda farklı ihtiyaçlara ve bütçelere uygun gelebilir. En temel olarak, gerekli bileşenleri ve bir BIOS yongası için çeşitli arayüzler ile anakart kurulumu kontrol ayarlı gelir. Birçok bilgisayar meraklıları ve başka bir yere BIOS bir tür lehine bir anakart kısmen BIOS üreticisine göre seçecek. o bir grafik uygulamaları için en iyi olarak derecelendirilmiş Örneğin, pek çok oyun Nvidia BIOS tercih ederim.

anakart Aynı derecede önemli bir özellik CPU destek olacağı türüdür. Diğer Intel işlemcileri destekleyen Bazı anakartlar, AMD işlemcileri destekliyor. üreticinin kategoriler içerisinde, CPUlar farklı dereceleri vardır. AMD 64-bit işlemci AMD 32-bit işlemci farklı bir CPU soketi gerektirir. Böylece satın alma parçalar bağımsız bir CPU uyumluluğu sağlamak için anakart seçmeden önce karar vermeniz gerekir eğer.

Başka bir önemli faktör, miktarı ve RAM tipi anakart destek olacaktır. Her zaman en iyi şu anda ihtiyaç duyulan daha fazla RAM destekleyen bir board satın almak. RAM yongaları için yeni teknoloji, yeni yongalar geleceğe dönük yatırım yardımcı olacaktır destekleyen bir board almak durumunda.

PCI slot sayısı anakart anakart dan üzere, SATA port sayısını gibi, RAID yetenekleri farklı, diğer arayüzlerini yapmak ve USB ve Firewire portları değişir. önce belirtildiği gibi, ses ve yetenek video yapılı olabilir, titiz genellikle devre dışı iç video tercih olsa da ses ve üstün üçüncü kart ekleyin. A anakart da bir kaç standart ayak veya boyutlarda gelir. sistemimiz büyük satın alma ne zaman bu rakamlar. Bu doğrultuda, birçok anakart üreticileri kurulu ile test edilmiş, özellikle güç kaynakları öneririz.

-In, çok kolay sıfırdan bir bilgisayar oluşturmak için yapım o bir bilgisayar biraz zor, bugün en anakartlar için kullanılan bina rağmen renk kontrolörleri inşa kodlanır. alıcı yönü donanım en iyi iken uydurma bütçenizi içine ihtiyaçlarınıza uygun olacaktır soruşturma sadece zaman. CPU ve sonra anakart seçilir, RAM biraz tahta kendisi tarafından belirlenir. Sabit sürücüler, optik disk, bir ekran kartı, ses kartı ve disket yuvarlak dışarı temelleri.

Orada yeni ürün inceleme birçok teknik web siteleri vardır. Eğer piyasada bir anakart için iseniz, biraz zaman seçenekleriniz araştırma geçirmek isteyebilirsiniz. İyi bir anakart kurulumu kolaydır, bütün arzu donanım destek olacak, olacak ve öngörülebilir gelecekte de sizin ihtiyaçlarınıza hizmet edecektir. daha şimdiden eskimiş yakın kartlarına göre daha pahalı olacak en yeni teknolojiyi destekleyen bir anakart.

Çoğu eski anakartlar düşük fiyatlarla, bir CPU ile birlikte dışarı üfleme ve bazı durumlarda güç kaynağına sahip bir durumda. Bu barebone sistem sizin seçtiğiniz diğer bileşenleri ile bu noktadan başlayarak inşa edilmesi içindir. Böyle bir sistemde, bazı durumlarda iyi bir anlaşma elde edebilirsiniz rağmen anakart bir veya daha fazla yeni teknolojiler ve bu nedenle esneklik veya daha güncel bir model uzun ömürlü yoksun desteklemiyor dahil. Bu nedenle, sistemi tüm önce bir satın alma arzusu teknolojilerin desteklediğinden emin olun.

Anakart, Anakart Nedir, Anakart Ne Demek, Anakart Hakkında Bilgi, Bilgisayar,