Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 7,65 / 10 | 43 kisi / 329 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim
Adam ahbabından bellidir (Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu diyeyim).
İnsan daha çok anlaştığı, huyunu suyunu bildiği, sevdiği, yanında bulunmaktan hoşlandığı kimselerle arkadaşlık kurar; dostluk eder. Dolayısıyla bir kimsenin iyi ya da kötü olduğu, arkadaşlık kurduğu kimsenin kişiliğine bakılarak anlaşılabilir.

İçinde Allah Sözcüğü Geçen Atasözleri
Tatlı Dil İle İlgili Atasözleri
Komşulukla İlgili Atasözleri
Sağlıkla İlgili Atasözleri
Yardımlaşma Atasözleri
Tasarrufla İlgili Atasözleri
Çalışmakla İlgili Atasözleri
Dostlukla İlgili Atasözleri
Arkadaşlıkla İlgili Atasözleri
Hayvanlarla ilgili Atasözleri
Hakkında Bilgi Nedir

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim atasözü, Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim atasözünün anlamı, Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim atasözünün açıklaması, Arkadaşlıkla İlgili Atasözleri, popüler atasözleri, atasözleri ve deyimler sözlüğü, ilgili atasözleri,

Bu yazıda aradığınız konu yoksa soruyu yazın paylaşılsın ve eklensin

 1. anonim
  17 Mart 2011 | Cevapla

  Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.
  Arkadaşlarımız, her özellikleriyle olmasa da bazı alışkanlıkları, zevkleri, geçici ya da kalıcı beğenileri, yaşları, gelecek hedefleri, geçmiş yaşantıları, aile yapıları, eğitimleri ve daha sayılabilecek pek çok nedenle bize benzerler. Sözün anlamı da arkadaşımızın kimliğinden ,o arkadaşı tanıyan kişilerin bizim hakkımızda kolayca fikir sahibi olabileceğidir.

  İNŞALLAH BEĞENİRSİN BU ANLATIM İYİ BENCE

 2. mine
  01 Haziran 2010 | Cevapla

  Duygu, düşünce ve davranışlarında benzerlik olan insanlar birbirleriyle arkadaşlık yaparlar. Ortak özellikleri olmayan insanlar zaten doğal olarak arkadaş bulamazlar.
  Kişi arkadaşına benzer.
  Bu atasözüne benzeyen bir atasözü vardır;Üzüm üzüme baka baka kararır. Örneğin; anne babamızla çok vakit geçirdiğimiz için onlara benzeriz.Hep başkalarından etkilenir ve başkalarını etkileriz.Bizim edindiğimiz arkadaşlar bizim karakterimizi öne çıkarır.Arkadaşlarımız ile karakteristik yapımızın aynı olması dıştan fark edilebilecek bir özelliktir.Bizim birbirimize benzememiz bizim kişiliğimizin aynı olduğunu belirtir.Bu yüzden bizim arkadaşlarımızın özelliklerinin bizde de olduğu düşünülür ve bizim özelliklerimizi arkadaşımızın özellikleri ile aynı olduğu görülür.
  İnsan daha çok anlaştığı, huyunu suyunu bildiği, sevdiği, yanında bulunmaktan hoşlandığı kimselerle arkadaşlık kurar; Dolayısıyla bir kimsenin iyi yada kötü olduğu, arkadaşlık kurduğu kimsenin kişiliğine bakılarak anlaşılabilir.
  BENCE BU ANLAM DAHA İYİ

  • esra
   28 Aralık 2010 | Cevapla

   MİNE GÜZEL YAZMIŞ BENCE AMA BİRAZ UZUN BEN YARISNI YAZDIM

 3. Pelin
  30 Mart 2010 | Cevapla

  Diğerleri çok kötü anlatılmıştı ama bunda çok iyi anlatılmış bu siteye teşekkür ederim. :D