Hakkında Bilgi

Bebek Maması Nasıl Hazırlanır

Bebek Maması Nasıl Hazırlanır
İlk haftalarda bebeğiniz sık sık acıkacağı için mamasını önceden hazırlayıp buzdolabında bulundurmak iyi olur. Bebeğinize dokuz aylık olana dek süt çocuğu için olan mamalarda vermeniz gerekir. Bu mamalar işlenmiş inek sütünden yapılır. Bebeğinize ne tür ve hangi marka mama vereceğinizi doktorunuza danışabilirsiniz. Bebeğinize verdiğiniz mamanın süreklitürünü ve markasını değiştirmeniz onun midesini bozabilir.

Süt çocuğu için yapılan mamalar daha kolay hazırlanması için toz halinde satılır. Kutusunun üzerinde ne kadar suya ne kadar toz karıştırılacağı yazmaktadır. Uygun ölçekte tozu kaşık ile aldıktan sonrafazlasını bir bıçak yardımı ile sıyırın. Size tavsiye edilen oranlara titizlikle uymanız bebeğin uygun kilo alması için önemlidir, aksi takdirde bebeğiniz aşırı kilo alabilir. Fazla su ile hazırlanan mamalar ise bebeğin kilo alımını yavaşlatır.

Mama hazırlamak için kullanacağınız su önceden kaynatılıp soğutulmuş olmalıdır. Bekletilmiş su kullanmayın. Mamayı doğrudan biberonda yada başka bir kabın içinde hazırlayabilirsiniz.Hazıladığınız mamaları biberonda memesi içe dönük olacak şekilde kapağını kapatıp buzdolabında 24 saat saklayabilirsiniz.

Bebek Beslenmesi Hakkında daha fazla bilgi için TIKLA

Bebek Maması Nasıl Hazırlanır, Bebek Maması Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli, Bebek Maması Hazırlanışı, Bebek Maması Ne Kadar Zaman Durur, Bebek Maması Hazırlamak İçin,
Farmasi Katalou
Eitim ve gretim Eitim ve gretim