Dini Bayramlarımız yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 8,71 / 10 | 270 kisi / 2.353 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

DİNİ BAYRAMLARIMIZ
Dini bayramlar, dinimiz açısından önemli ve kutsal sayılan günlerde kutladığımız sevinçli günlerimizdir. İslam’da iki bayram kutlanmaktadır: Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı

Ramazan Bayramı
Ramazan ayının sonunda kutlanan üç günlük bayramdır. Ramazan bayramının kutlanma nedeni, aynı ayda, topluca tutulan oruçların ve diğer ibadetlerin sonucunda elde ettiğimiz sevaplardır. Bu bayramda herkes birbirini kutlar, çocuklar en güzel şekilde giydirilir; yanaklarından öpülür; ceplerine harçlıklar konur; şeker ve çikolatalar ikram edilir. Büyükler de birbirine sarılır; küslükler unutulur; tatlıya bağlanır.

Kurban Bayramı
Kurban bayramının kutlanmasında tarihsel bir neden vardır. O da Hz. İbrahim Peygamber’in, canından çok sevdiği oğlu İsmail’i, canlar canı Allah yoluna kurban olarak adamasıdır. Şefkat ve merhameti çok yüce olan Allah, elbette İsmail’in kurban edilmesine izin vermemiş, onun yerine bir koç kesmesini emretmiştir. Bu durum, Allah’a olan sevginin ve bağlılığın bir işareti olarak kuşaktan kuşağa günümüze kadar gelmiştir.
Kurban bayramında Müslümanlar dört gün boyunca bayram eder; kestikleri kurbanların etlerini dostları, arkadaşları ve ihtiyaç sahibi kimselerle paylaşırlar.

Bayramlarda Allah’ın rahmet ve şefkati insanların yüreklerine iner; insanlar daha hoşgörülü ve sevecen olurlar.

Dini Bayramlarımız, Dini Bayram, Dini Bayramlar, Dini Bayramlarımız hangileridir, Dini Bayramlarımız nelerdir, Dini Bayramlarımız hakkında, Dini Bayramlarımız hakkında bilgiler, Dini Bayramlar nelerdir, Dini Bayramlar hangileridir, Dini Bayram nedir,

Bu yazıda aradığınız konu yoksa soruyu yazın paylaşılsın ve eklensin

 1. duru
  01 Mayıs 2012 | Cevapla

  çok güzel bir site

 2. sedanur
  23 Nisan 2012 | Cevapla

  çok güzel anlatım ama biraz uzun işte idare eder… :(

 3. orcan
  26 Mart 2012 | Cevapla

  araştırma ödevini hiç sevmem ama dini bayramlar önemli

  • yaşam
   10 Nisan 2012 | Cevapla

   orcan dini bayramlar ikiye ayrılır bilmiyormusun ramazan kurban