Emo Nedir yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 10,00 / 10 | 3 kisi / 30 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

Emo Nedir

EMO: Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 26 Aralık1954 yılında 672 üye ve 6235 sayılı TMMOB yasası uyarınca kurulmuş olup, 1982 Anayasasının 135. maddesinde tanımlanan kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur. Türkiye sınırları içinde meslek ve sanatlarını yürütmeye yasal olarak yetkili mühendis, yüksek mühendis, yüksek mimar, mimarları örgütünde toplayan Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği içinde yer alan ve tüzel kişiliğe sahip olan 23 odadan biridir.


Emo Nedir
EMO: Emolar farklı duygular hissettikleri için emonun İngilizce ‘emotion (duygu)’ dan geldiği söylenmektedir.Türkiye’de genellikle ergenlik çağındaki kızlarda görülen bir tür farklılık akımıdır. Ayrıca erkeklerdede görmek mümkündür.

Ergenlik çağındaki kızlar dikkat çekmek için genelde bu tarz yönteme başvururlar. Saçlarını kabartır, dikkat çekici renklere boyatırlar. Ayrıca ailesinden izini koparabilen ‘imoğlar’ vücutlarının herhangi bir yerlerine (kaş,dudak,burun,karın v.b) pirsing (piercing) yaptırırlar. Bunları da severek takarlar. Yürüyüş esnasındanken pirsingleriyle oynarlar. Genelde punk, rock, metal gibi müzik tarzlarını dinlerler. Ayrıca bu emo denen akıma özenen ergenlik çağındaki genç kızlarımızın sayısı epeyce fazladır. Bu kızlar genelde, Messenger adreslerinde emo kelimesini bulundururlar. Tofhita, dofhida, cilekhli jeliphon gibi örneklerine sıkça rastlanmıştır.

Türkçe’yi katletmek adına emoların üzerine yoktur.(Dedim ya özentilik). Bu kızlarla yazışırken, yanınıza emo sözlüğü almalısınız ya da emocadan anlayan bir arkadaşınızı yanınıza almanız gerektir. Zira bu yaratıkların ne tür konuştuklarını çözemeyebilirsiniz. Yazıyı yazarken, Comic Sans fontunu kullanıp, bir küçük bir büyük yazarlar (Çok uğraştırıcı, bayıcı, sıkıcı bir yöntemdir). Ayrıca nicklerinde kalp anlamına gelen <3 (tırnak-üç) karakterlerini çok sıklıkla kullanırlar. Ellerinde fotograf makineleri ile ya da cep telefonları ile genelde üstten fotograf çekerler. Bacaklarını çarpıtırak fotograf çektikleri görülmüştür. Kameraya sinirli, gülen, çılgın, çarpıcı pozlar verenleri görülmüştür. Ayrıca köşelere çekilip ağlarken de poz verirler. Erkek arkadaşlarıyla el ele tutuşarak fotograf çektirenleri görülmüştür.

Fiziksel olarak kız emolarda daha detaya girmek gerekirse;
- Konvers (Converse) ve Vans marka ayakkabıların klasikleşmiş modellerini (bağcıklı, kareli) giyerler.
- Daracık, bacaklarına yapışan kareli, cırtlak renkli, kareli, benekli pantolonlar, mini etekler giyerler.
- Saçlarını 220 V. yemişcesine kabartırlar, boyatırlar. Rengarenk tokalar takarlar.
- Üstlerine hoşlarına ne giderse onu giyerler kısıtlaması yok. (Genelde dar ve açık kıyafetler)
- Yüzlerinde genelde 1.5 kg. makyaj olur (Özellikle ergenlik çağındaki kızlarda görülür. Durumdan duruma değişebilir tabiki).
-Mini eteklerinin altından uzun rengarenk çoraplar giyerler.
Ruhsal, psikolojik durumlarına gelince de
- Çok farklı duygular içerisinde oldukları için ve bu yüzden onlara İngilizce imoşın (emotion) ın kısaltılmışının denildiği söyleniyor.
- Genelde melankolik bir havada oldukları söylenir.
- Aileleriyle sık sık kavga ederler. (Genelde ergenlik çağındaki yaş gruplarında bu madde oldukça fazla yaşandığı için kendilerini emo olarak göstermekten hoşlanırlar).
- Ortam içerisinde olan, kendilerini iyice soyutlamış emolar genelde bağımlıdırlar. Bağımlı pskikolojisi içerisinde olabilirler.
- Sürekli ağlayıp, zırlarlar.

Türkiye’de ki emolar genelde aşağıdaki gibi msn nickleri kulanırlar. İşte emo msn nickleri:

||” wodeFonê Nê demî$ >> aNı ya$a.. xD

Her Gün Daha Chocqq Degişiom anlayana kapak dostum !

babam **zı bosuq olandan haz edmes.. baba bu qes affed ama bunnarın hebsi aynı b*q ..!

yenqeCin kumDa ßırakTıqı izLer: yaLnızLıqın en SeSSiz haLi…

..!Bn öqRenci hayad sınaw k**ıDı

Bunlar sadece birkaç msn nicki tabi ki.

katie_emoSonuç olarak ülkemizdeki emo demeye 18 şahit isteyen kişilikler genelde özentilerdir.

emo, emo nedir, emo ne demek, emo neye denir, emo hakkında, emo ile ilgili bilgiler, emo hakkında bilgi, emo ne demektir, emo anlamı, emo tanımı, emo kimdir, kimlere emo denir, emocular, emonun tarifi, emonun özellikleri, emolar hakkında, emo nasıl giyinir, emo ne dinler, emo ne yapar,

Bu yazıda aradığınız konu yoksa soruyu yazın paylaşılsın ve eklensin

 1. boşver gitsin
  06 Eylül 2010 | Cevapla

  dedikleri özentii ben onları insan gibi görmüorum onların hakkınnda bi tür şeyler duydum doqrumu deilmi bilmiorum Allahu tealaya inanmıolarmış iblise inanıolarmış bazılarıda namaz kılıyolarmış ama iblis gibi kılıolarmış sallanarak doqrumu deqilmi bilmiolur inş doqru deildir

  • hakan
   23 Aralık 2010 | Cevapla

   yok arakadaşım öyel bişey beya alllah inamıyolarmış sacmaa iananada var

   • asi sivaslı
    02 Aralık 2011 | Cevapla

    hakan ben tam emo sayılmam ben müslümanım elhamdürüllah sadece çok hoşuma gidiyor yani

 2. Asi kız
  30 Ağustos 2010 | Cevapla

  Ben emolarn arkasında değilim ama sen o insanların ne yaşadıklarını nasıl hissediklerini ne olduklarını bilemezsin . Öyle görünerek kendini iyi hissediyorsa buna birşey diyemeyiz belki öyle görünerek kendini cezalandırıyordur . Tabi bazı aptal kızlar var böyle görünerek kendini birşey sanan . Ama hiç kimsenin ne olduğunu bilemeyiz fahişe mi kaşar mi orosbu mu bilemeyiz . Ummadığın taş baş yarar bunu unutma .

  • dahdlugiss
   09 Ağustos 2012 | Cevapla

   salla her önüne gelen bi yorum atıo nott//emo flan deilimo_O

 3. $hym
  09 Ağustos 2010 | Cevapla

  ben anlamyrm allahu teala herkesi nur gibi yaratmş neden böğle saçmalıklar yapıorm anlamıyorm öcü gibi gözlri kaskara erkeklere daha yakınm olmk daha mı iyi o emo mudur memomudr bn blmm ama allah size akl fkr vrsn birde ailenize ne kdr saçma birsey yha adnz çkmş fhşeye nmez insana :P