Eskimoların Evleri Hakkında Bilgi yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 7,85 / 10 | 34 kisi / 267 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

Ziyaretçi tarafından sorulmuş soru, Cevaplandı.

Eskimoların evleri hakkında bilgi
Kuzey Kutup bölgesinde yaşayan Eskimoların yaşadığı kar kulübeleri yada kar evlerine “igloo” adı verilir. Bu evlere kutup evi de denebilir.

Eskimoların buzdan evleri, minicik olur, ici sicaktir, dişarda her ne kadar buz varsa da. Beyazdir, kir gosterebilir. Küçüktür, toplamasi kolaydir. Kapisi yer seviyesinden asagiya kazilarak yapilir. alltan egilerek girilir.
Sertlesmiş karın bloklar halinde kesilip kubbe benzeri bir geometride birleştirilmesiyle olusturulan kapalı alan. Bu yapının dışarıdaki sıcaklık ne olursa olsun ic sıcaklığı arti dört derecede kalır. Dört derecenin soğuk olduğunu düşünenler için bir not, eskimoların yaşadığı cevrede disarisinin sicakligi uzun kis boyunca eksi yirminin ustune pek cikmaz sik sikda eksi otuz ve kirklari gorur.

Kuzey Kutbu Tundra Kuşağında yaşayan Laponlar, Samoyetler, Tunguzlar ve Eskimolar yazın ren geyiği derisinden yaptıkları çadırlarda yaşarlar.

Eskimolar, Eskimoların evleri, Eskimoların evleri hakkında bilgi, Eskimoların evleri ile ilgili bilgi, Eskimoların evlerinin özellikleri, Eskimo evlerinin özellikleri,

Bu yazıda aradığınız konu yoksa soruyu yazın paylaşılsın ve eklensin

 1. ceren
  23 Mart 2015 | Cevapla

  Teşekkürler bende böyle birşey istiyordum kısa ve güzel

 2. feride
  24 Aralık 2013 | Cevapla

  teşekkürler performanstan yüz aldım

 3. emine
  12 Şubat 2013 | Cevapla

  teşekkürler bende böyle bir şey arıyordum.tam istediğim gibi kısa