İhlas Finans Ödeme Sözleşmesi yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 8,13 / 10 | 23 kisi / 187 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

AYRICA BAKINIZ

İhlas Finans Ödeme Sözleşmesi

İhlas Finans Ödemeleri
Kullanıcı Yorumudur
Tasfiye Halindeki İhlas Finans A.Ş. Mağdurlarına Temdit ve Feragat sözleşmesi imzalatıyor. Yani İhlas Finansın borçlatını üçüncü bir şirkete devir ediyor ve kendisini borçlu durumdan kurtarıyor. Mudi bu durumda 350 Bin Dolarlık sermayeye sahip bir şirketle alacak verecek ilişkisine giriyor. Dahasıda var bu şirket mudilere gerçekleşmesi mümkün olmayan ödeme planları sunarak mazlum alacaklıları ikna etmeye çalışıyor.

Ben de bir ihlas mudisi olarak böyle bir görüşme gerçekleştirdim Ankara’da (İhlas pazarlama Temsilciliğinde) Bana tüm borçlarımı 1,5 yıl içerisinde ödeyeceklerini vaadediyorlardı. Ancak sözleşmeyi imzaladığım taktirde. Ben de kendilerine vaad ettikleri süreyi makul bulduğumu belirterek aynı anlaşmayı İhlas Finans üzerinden yapabileceğimi söyledim. Bana bu işe Finansı karıştırmayın dediler.

İhlas Finans'tan Açıklama
İhlas Finans borçlarını başka şirketler devir alıyor
İhlas Finans Kurumu A.Ş. den alacaklı oldukları halde, sırası gelmemiş olanlar veya sırasını beklemek istemeyen alacaklılar T.H.İhlas Finans Kurumu A.Ş’nin dışındaki gerçek ve tüzel kişilere bu alacaklarını devredebilirler /BK.md.162/1) Başka bir ifadeyle, alacağın devri yasada düzenlenmiştir. Alacağın devriyle birlikte alacaklı değişir, yani alacak devralan üçüncü kişiye geçer. Alacağını temlik eden kişi, artık T.H.İhlas Finans Kurumu A.Ş’den borcunun ödemesini talep edemez, bu hak yeni alacaklıya aittir.

Sizlerin alacağını devralmak isteyen firmalara T.H.İhlas Finans Kurumu A.Ş.tarafından verilmiş bir talimatı bulunmamaktadır. Genellikle sizlerin alacaklarını devralmak isteyen firmalar, T.H. İhlas Finans Kurumu A.Ş.ye borçlu olan firmalardır. Bu firmalar, kendi istek ve arzusuyla T.H.İhlas Finans Kurumu A.Ş.den olan alacağınızı devralmak istemektedirler. Alacağınızı devrettiğiniz takdirde T.H. İhlas Finans Kurumu A.Ş sizin muhatabınız olmayacaktır. Eş bir antlımla alacağınızı devretmekle T.H. İhlas Finans Kurumu A.Ş size borçlu olmaktan kurtulur, alacağınızı devralan şirket muhatap olur.

T.H. İhlas Finans Kurumu A.Ş’den olan alacağınızı devretmek veya devretmemek tamamen sizin kararınıza bağlıdır. Devir işleminin de yazılı bir sözleşmeyle gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Alacağın temlik edilmesi, alacağını devredenle, bu alacağı devralan üçüncü kişi arasında kurulacak hukuki işlemle tamamlanır. Bunun dışında, alacağın devredilmesi konusunda Bakanlığımıza bilgi verilmesine veya Bakanlıktan onay alınmasına gerek bulunmamaktadır.

Bilgi edinilmesini rica ederim.

Mustafa ÖZCAN
Bakan a.

Genel Müdür Yardımcısı
İHLAS MUDİLİRİNİN BİLGİSİNE SUNULUR.

İhlas Finans, İhlas Finans ödeme, İhlas Finans ödemeleri, İhlas Finans ödemesi, İhlas Finans sözleşme, İhlas Finans ödeme sözleşmesi, İhlas Finans borç devri, İhlas Finans borç devri sözleşmesi, İhlas Pazarlama,

Bu yazıda aradığınız konu yoksa soruyu yazın paylaşılsın ve eklensin

 1. mustafa yıldız
  24 Ağustos 2012 | Cevapla

  Bir kere bizler sözleşmeyi kendimiz yapmadım. bizi ihlas finans yönlendirdi. artık her ilde bulunan ihlas mağazaların size ödemek yapacak denerek adres ve telefon verdiler. bizler de ister istemez bunlarla sözleşme yapmak zorunda yapmak zorunda kaldık. asıl bunlarla birlikte ihlas finan yönetici şerefsizlerin kurduğu bir tuzaktır. bu ana ahirette ne yapacaklarını düşünsünler bu şerefsizler.ihlas ismini dahi lekelediler bu şerefsizler.

 2. madur
  19 Ağustos 2012 | Cevapla

  ne zaman ödenecek paralarımız.

 3. AHMET AYDIN
  16 Ağustos 2012 | Cevapla

  selamün aleyküm magdur kardeşlerim bende sizin gibi magdurum ihlas finans kurumu baglı oldugu şirketlerle mudileri başbaşa bırakıyor bende alacagımı bursada tugba elektrik elektronık diye bir şirketle anlaştım fakat ilk 6 ay düzenli ödedi sonra 9 aydır ödeme yapmıyor.ANLAYACAGINIZ BİZ YAGMURDAN KACARKEN DOLUYA YAKALANDIK…. ALLAH BUNLARIN HEPSİNİN BELASINI VERSİN.

  • ahmet aydın
   18 Kasım 2012 | Cevapla

   DEGERLİ MUDİLER BENDE SİZİN GİBİ MAGDURLARDANIM ŞUNU İYİ BİLMELİYİZ Kİ BU AKP BUDURUMA CANAK TUTUYOR SECİMLERDE GÖREVİMİZİ İYİ BİLELİM .ALLAH BUNLARIN HEPSİNİN BELASINI VERSİN..