Nasıl Hamile Kalınır yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 8,57 / 10 | 7 kisi / 60 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

Nasıl Hamile Kalınır?
Kadınla Erkeğin cinsel birleşmesi sonunda hamileliğe uzanan zaman içerisinde hangi aşamalardan geçiyor,

Gebelik oluşuması Erkek çocukta, spermler testisler de (erkek yumurtalıkları) ergenlik çağının başlangıcı ile üretilmeye başlar.

Tüm sperm ler başlangıçta testislerin bir bölümünde hareketsiz bir şekilde depolanırlar. Daha sonra testislerin alt bölümüne geçen bir grup sperm orada olgunlaşarak hareketlilik kazanır ve özel kanallardan geçerek, çeşitli sıvılarla karışıp, cinsel ilişki esnasında vajinaya boşaltılan ejekulatı, (meni) (sperm+sıvı bileşimini) oluştururlar.

Erişkin çağında insanoğlunun her cinsel birleşmesinde vajinaya ortalama 2-2.5 mililitre hacminde (mililitrede ortalama 70 milyon sperm bulunan) ejekülat boşalır.

Tek bir spermin kadın yumurta hücresini dölleyeceği göz önünde bulundurulursa, her cinsel ilişkide 100-150 milyon spermin vajinaya bırakılması, yumurta hücresinin döllenme şansını arttırmak için olduğu açıktır.

Spermlerin büyük bir kısmı ilişki sonrası vajinadan dışarı dökülür. Küçük bir kısmı spermlerin yaşaması için uygun ortam olan servikal kanala (rahim ağzındaki kanal) girmeyi başarabilir. Bunların bir kısmı servikal (rahim ağzı) kanal girintilerine, bir kısmı da rahim boşluğundaki girintilere takılıp hedefe ulaşamazken, bir kısmı da yumurta hücresinin yanından geçerek karın boşluğuna dökülür.

Kadının yumurtlama günü ne denk gelen cinsel ilişkide 100-150 milyon adet olarak yola çıkan spermlerden yalnız 200 tanesi yumurta hücresine ulaşmayı başarır. Bunlardan sadece bir tanesi bu engelli yarışmayı kazanıp kadının yumurta hücresinin içine girip döllenmeyi gerçekleştirir.

Döllenen yumurta tüpler yolu ile rahim içine gelip rahim içini döşeyen, gebelik için tüm hazırlıklarını yapmış tabakaya (endometriyum) yuvalanır.

Bu yuvalanma esnasında bazen lekelenme tarzında, bazen de bir adet kanamasını miktar ve süre olarak taklit eden vajinal kanama olur. Her yuvalanma işlemi esnasında vajinal kanama olması beklenmez. Bu kanama hastanın doktora yanlış son adet tarihi beyan etmesine neden olur. Bu olaya halk arasında üste/üstüne görme olarak denir.

Unutulmamalıdır ki her cinsel ilişki hamilelik ile sonlanmaz. Normal sağlıklı çiftlerin korunmadan cinsel birlikteliği ile gebe kalma şansları ilk ay %25, ilk altı ay içinde %60, on iki ayda %80 ve 18 ay gibi bir süre içinde %90 dır.

hamileliğin olması nasıl olur, hamileliğin oluş şekli, hamile kalma hakkında bilgiler, nasıl hamile kalınır, hamile kalmak için, hamile kalmanın yolları, hamile kalma yöntemleri, hamile kalma pozisyonları, hamile kalma dönemleri, hamile kalmak istiyorum, hamile nasıl kalınır, hamile kalmak için yapılması gerekenler, nasıl hamile kalınır

Bu yazıda aradığınız konu yoksa soruyu yazın paylaşılsın ve eklensin

 1. kırçiçeği
  08 Eylül 2011 | Cevapla

  nasıl hamile kalındığını bilmeyen varsa gelsinde uygulamalı öğreteyim

  • enes
   23 Mayıs 2012 | Cevapla

   kadın mısın ?

 2. berna
  26 Mayıs 2011 | Cevapla

  bird adet sıralamamı yazdım lütfen bana mail atın bu ay yumurtlama günüm ne zamn yardımcı olun lütfen

 3. berna
  26 Mayıs 2011 | Cevapla

  mrblar bn 26 yaşındayım eşimle bir bebek istiyoruz 5aydır olmadı ama adet sıralamam..ocak 21..şubat 16..mart 21..nisan 21..mayıs 18 tutmuyo eşimin sperm sayıları gayet normal çıktı ama tutmuyo ne yapmam gerek 6 yaşında oğlum war 2 kürtajım war çocuğum olurmu doktorum bir problemyok diyo ama 5yada6 aydır henüz tutmadı :(( bu konudan dolayı çok üzgünüm ben