Oruç fidyesi ne kadar 2013 yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 5,78 / 10 | 23 kisi / 133 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

Oruç Fidyesi Orucun Fidyesi Nasıl Hesaplanır
Oruç fidyesi ne kadar 2013
Oruç tutmaya gücü yetmeyen düşkün ve yaşlı kimseler ile iyileşme ümidi olmayan hastalar¸ Ramazan ayının her günü için veya tutulmayan gün kadar gün başı birer fidye verirler. Fidyenin tutarı aynen fitre kadardır.

2012 fidye miktarı 9.25 TL olarak belirlenmiştir. Bu fidyeler Ramazan’ın başlangıcında verilebileceği gibi¸ Ramazan ayı içinde veya sonunda da verilebilir. Fidyenin hepsi bir fakire topluca verilebileceği gibi¸ ayrı ayrı fakirlere de dağıtılabilir.

Diyanet’in açıkladığı rakamla eşdeğer değildir. Siz değerli kardeşimizin maddi durumu ile orantıldır. Netice de Diyanet ortalama bir rakam belirlemiştir. Sizin kendi evinizde bir günlük kişi başı yemek masrafınız ne ise onun karşılığını bir fakire vereceksiniz¸ yahut bir fakiri sofranıza davet ederek doyuracaksınız.

Bu durumda olan kimseler¸ fidye vermeye gücü yetmiyorsa Allah’tan bağışlanmalarını isterler.
Oruç tutmaya gücü yetmeyen yaşlılar ile iyileşme ümidi olmayan hastalar eğer ileride tutabilecek duruma gelirlerse tutamadıkları oruçları kaza etmeleri gerekir.

ramazan fidyesi, oruç fidyesi, tutulmayan gün için oruç fidyesi, tutulmayan oruç için ne kadar fidye verilmeli, tutulamayan oruç için fidye miktarı, fidye, oruç için günlük ne kadar fidye verilmeli, oruç fidyesi hesaplama, tutulmayan oruç için fidye hesaplama, fitre miktarı, fidye miktarı, oruç için fidye miktarı, ramazan, oruç, oruç fidyesi, oruç fidyesi ne kadar, oruç fidyesi ne kadar 2012

Bu yazıda aradığınız konu yoksa soruyu yazın paylaşılsın ve eklensin

 1. nuray
  14 Ağustos 2011 | Cevapla

  oruç fidyesi somsliye yardım olarak gönderilmi

  • özlem
   16 Ağustos 2011 | Cevapla

   Diyanet işleri başkanlığının 5601 hattına Afrika yazıp 2 mesaj atıyorsunuz. Her bir SMS 5 TL.
   Benim Fitrem Afrikaya isimli bir reklam filmi var

 2. EBRUTOPELİ
  11 Ağustos 2010 | Cevapla

  FİDYE PARASI