Papağan Hakkında Bilgiler yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 8,21 / 10 | 53 kisi / 435 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

Papağanların Özellikleri
Hepsi canlı parlak tüylü ve kıvrık gagalıdır. Kafaları büyük, boyunları kısa, taklit kabiliyetli zeki kuşlardır. Ayaklarını bir el gibi rahatça kullanırlar, tırmanıcıdırlar. Genellikle meyve ve tanelerden meydana gelen besinlerini ayaklarıyla kavrayarak gagalarına götürürler. Gaga o kadar kuvvetlidir ki, en çetin cevizi bile bir darbede kırabilir. Bir metre boyuna ulaşan Amerika arası bir defada insan parmağını koparabilir.
Gülünç davranışları, sevimliliği, şakacılığı ve konuşma taklit kabiliyeti papağanı yüzyıllarca aranan kafes kuşu yapmıştır. Yalnızlık çeken uzun yol denizcilerine ideal arkadaş olmuştur.

Papağanların Yaşantıları

Papağanlar toplu halde yaşayan kuşlardır.
Papağanlar tabii halde ağaçlarda yaşarlar. Ancak insan sesini ve melodileri ezberleyerek tekrarlama kabiliyetlerinden dolayı, birçok evde kafeslerde beslenirler. Kafeslerine çiğnemeleri için ağaç parçaları koymak faydalıdır. Yuvalarını ağaç kovuklarına, kaya yarıklarına yaparlar. Eşler birbirlerine bağlıdır. İri yapıda olanların dişileri yılda 2-3, küçükleri ise daha çok yumurta yaparlar.

Papağan Beslenmesi

Çeşitlerine göre tomurcuk, çiçek, meyve ve tohumlarla beslenirler. Bu arada hayvansal besin alan birkaç tür de mevcuttur.

hayvanlar, papağan, papağan hakkında bilgi, papağan ile ilgili bilgi, papağanla ilgili bilgi, papağanın özellikleri nelerdir, papağan hakkında bilgiler, papağanların özellikleri, papağan tanıtım, papağan hakkında kısa bilgiler, papağanın yaşamları, hayvanların yaşamları, papağanlar hakkında bilgi

Bu yazıda aradığınız konu yoksa soruyu yazın paylaşılsın ve eklensin

 1. elif.
  11 Şubat 2013 | Cevapla

  yarın ki ödevim için buldum güzele benziyor iyşallah öğretmen de beğenir……

 2. nursena
  03 Mayıs 2012 | Cevapla

  fazla ilgi çekici değil bence
  o kadar ayrıntılı yazılmamamış

 3. nursena
  03 Mayıs 2012 | Cevapla

  güzelmiş. ama tam anlatamamışlar