Saç Neden Kırılır yazısına puan ver :
Puan ver : 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (Henuz oylanmamış)
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

Saç neden kırılır?
* Sürekli fön yapılması
* Saç kurutucu ve düzleştiricilerin sık ve yanlış kullanımı
* Boya, perma veya renk açma (oriel) gibi kimyasal yıpratıcı işlemlerin çok sıkça uygulanması
* Saçların devamlı olarak ve aynı biçimde çok sıkı şekilde arkaya doğru toplanarak bağlanması
* Saç toplanırken aşırı sıkılıkta lastik tokalar kullanılması
* Saç türüne uygun olmayan yanlış bakım ürünlerinin tercihi

Saçtaki kırıklar nasıl artar?
Saçları fazla fırçalamamak ve fırça seçimini doğru yapmak gerekir. Kullanacağınız tarak veya fırçaların ahşap gövdeli doğal kıllardan yapılma ya da en azından yuvarlak uçlu olmasına dikkat etmelisiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise saçların ıslakken fırçalamaması gerektiğidir. Saçlarımız nemli ya da ıslakken düğümleniyorsa, yavaşça uçtan başlayıp yukarıya doğru, geniş dişli bir tarak ya da parmaklarınız yardımıyla açabilirsiniz.

Fön makinesi, düzleştirici ve maşa gibi ürünler saçı sıcak hava ile yüksek ısıya maruz bıraktığından; aşırı kurumaya ve dolayısıyla kırıkların artmasına sebep olacaktır. Ayrıca kuaförlerde yaptırılan mizampli gibi işlemler de saçların uzun süre sıcak hava ile temasına neden olduğundan bu işlemi olabildiğince seyrek yaptırmakta fayda vardır.

Saç Kırıklarına Çözüm
Saçlarda kırık meydana gelmesi bazı şartlarda ciddi oranlara ulaşabilirken, bazı kişilerde önemsenmeyecek oranlarda kalır. Kırılmanın nedenlerinin bazıları elde olmayan nedenlerdir. Fakat birçok nedenin arkasında, saça günlük yapılan hatalar gelir.

Kırıklardan tamamı ile kurtulabilmek uzun zaman ve kontrol gerektirmektedir. Fakat saçlar için atılacak bazı adımlar ile kırıklar kısa süre içerisinde en aza indirilebilir.

Saçları Ucundan Kesin
Kadınların bazıları için uçların kesilmesi bütün saçın kesilmesi anlamına gelir. Bu şekilde bu işlemi pek fazla tercih etmezler. Doğru yapıldığı zaman bütün saçtan değil, yalnızca kırık olan uçtan kurtulma gerçekleşir. Ancak saçı bilinçsiz bir şekilde ucundan alırsanız, kurumasına yol açabilirsiniz. Bu durum da sonuçta ciddi kesim gerektirmektedir.

Saç ucu eğer ayrılıyor ise, kendi kendine kopmadan siz ondan kurtulmanız gerekir. Ayrık olan uçlar kontrolden çıkarak yukarıya giderse saçın kesilmeye ihtiyacı olacaktır. Bunun yerine 2-3 ayda bir defa ucundan yaklaşım 2 santimetre kadar kesilmesi akıllı bir tercih olacaktır.

Saçları Islakken Fırçalamak
Saçlar ıslakken fırçamamayın. Hassas olan saçlar, ıslak halde en kırılgan haline bürünür. Saç ıslaklığı sırasında taranabilir taramanın en doğru dönemi saç kreminin sürülmesinin ardından olan dönemdir. Fakat saçı fırçalamak, geri dönüşü imkansız problemlere sebep olabilir.

Saç düzleştirici aletlerinin tercih edilmesinden önce saçlara fön çekmeyin. Bunun yerine yuvarlak fırça kullanmaya özen gösterin. Saçlar kuru ise fırça tercih edilmesi bir problem meydana getirmez. Sert kıllı fırçanın yerine yumuşak olanları seçmeye çalışın. Fakat saçlar en az yarı kuruluğuna gelmeden fırça ya da fön değdirmemek gerekmektedir.

Saç, Saç neden kırılır, Saç Nasıl Kırılır, Saç Kırıklarına Çözüm, Saçlar Neden Kırılır,