Hakkında Bilgi

Dim Mağarası - Alanya

Dim Mağarası
Alanya' dan uzak olmayan, halka açık ve Türkiye' nin en geniş mağaralarından birisidir. Mağaranın toplam uzunluğu yaklaşık 400 metredir ve en yüksek noktası deniz seviyesinden yaklaşık olarak 230 metre yüksekliktedir.
Girişten sonra solda, 310 metre genişliğinde bir mağara başlar ve solda ondan oldukça küçük ve daha az ilgi çeken bir mağara daha vardır.

Dim mağarası, etraftaki değerli ve tarihi nesnelere zara vermemek için dikkatle inşa edilmiş olan merdiven ve geçitlere sahiptir. Mağaranın en dibinde ise küçük bir göl bulunmaktadır.Dim Cave
Not far from Alanya is one of Turkey's largest caves open to the public. The total length of the cave is nearly 400 metres and the highest point is approximately 230 metres above sea level.
After entering, a large 310 metre cavern opens up on your left and to the right there is a smaller but no less interesting cave.

The Dim Cave is equipped with ingeniously constructed footbridges that allow you to move around without destroying the numerous fragile stalagmites throughout the cave. At the far end of the cave there is a little lake.

Antalya, Alanya, Dim Mağarası, Dim Mağarası nerede, Dim Mağarası nerde, Dim Mağarası hakkında bilgi, Dim Mağarasıyla ilgili bilgiler, Alanya gezilecek yerler,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim