Sezeryanla Doğumun Riskleri yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 8,75 / 10 | 4 kisi / 35 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

Sezaryanla Doğumun Riskleri.
Herşeye rağmen sezaryan bir operasyondur. Karın açılmaktadır. Karın içi iltihaplanma riski her zaman vardır. Dikişlerde, ciltaltında kanama ve iltihap ile karşılaşılabilir.

Sezaryan ile kan kaybı normal doğuma göre daha fazladır. 2. veya 3. kez yapılan sezaryanlar 1. lere göre daha risklidir. Çünkü ilk sezaryandan yapışıklıklar kalmıştır. Idrar kesesi yukarı kaymış olabilir. Idrar kesesinin veya idrar yolları nın zedelenme riski vardır.

Sezaryan sonrası dikiş bölgesi ndeki sancılar 3-4 gün devam eder ve Anne’nin hareketlerini ve emzirmesini güçleştirir.
Genel anestezi ile yapılan sezaryanlarda anesteziye bağlı sıkıntılar olabilir. Bu şekilde sezaryan ile doğum yapanlarda Anne ölüm oranı vajinal doğuma göre 3-4 kat fazladır.

Sezeryan, Sezeryanın Riskleri, Sezeryanın Zararları, Sezeryanla Doğumun Riskleri, Sezeryan Doğumun Sakıncaları, Sezeryanın Riskleri Nelerdir, Sezeryan Risklimidir, Sezeryan Dikişleri,

Bu yazıda aradığınız konu yoksa soruyu yazın paylaşılsın ve eklensin

  1. Zara memmedova
    21 Temmuz 2012 | Cevapla

    selamlar ben Azerbaycanim 3kere sezeryan oldum 2si qiz 3cu erkek malesef erkek bebeyimi 7saat sonra kaybebetim 4cu kere sezeryan olabilirmiyim acaba doktorum bana olursun dedi amma korkuyorum.evvelceden tewekkur ederem.

  2. gülşah köse
    26 Ocak 2012 | Cevapla

    benim ablam var 4çü cocugunu var ve suanda 3 aylık hamile ve bir risklimidir bunu ögrenmek ıstıyorum