Hakkında Bilgi

Tekirdağda - Tekirdağın Gezilecek Yerleri

TekirdağGEZİLECEK YERLER


Müzeler ve Örenyerleri


Müzeler


Tekirdağ Müzesi


Adres: Vali Konağı Cad. No: 21 - Tekirdağ


Tel: (282) 261 20 82


Malkara Eğitim ve Kültür Vakfı Özel Müzesi


Örenyerleri


Tekirdağ Müzesi


Perinthosta - Merkez


Camiler


Eski Cami: İl merkezinde Ertuğrul Mahallesindedir. 1830 yılında Zahire Nazırı Ahmet Ağa tarafından yaptırılmıştır.


Rüstempaşa Cami : İl merkezinde Ertuğrul Mahallesinde Mimar Sinan Caddesi üzerindedir. 1553 yılında Sadrazam Damat Rüstem Paşa tarafından yaptırılmıştır. Mimar Sinan'ın eseridir. 1841 yılında Abdülmecit tarafından tamir ettirilmiş ve 5 sütunlu mermer şadırvan yaptırılmıştır. Giriş kapısı fildişi kakmadır. Doğusundaki hamam ve medrese yıkıktır. Kütüphanesi 1991 yılında restore edilmiştir. Batısında bulunan 6 kubbeli bedesten halen kullanılmaktadır.


Plaj ve Mesire Yerleri


Şarköy: Tekirdağ'a 86 km uzaklığındaki Şarköy, ilin sayfiye yeridir. Zeytinlik ve yeşil bağları ile şirin bir ilçe olan Şarköy'ün üzümü meşhurdur.


Kumbağ: İlin önemli eğlenme ve dinlenme merkezidir. Turistik tesislerin, pansiyonların ve halk plajlarının yoğun olduğu yerlerdendir. Burada bulunan Orman içi dinlenme yerine yerli ve yabancı turistler fazlasıyla ilgi duymaktadır.


Atatürk Ormanı: Tekirdağ-İstanbul karayolu üzerinde, İl merkezine 7 km. uzaklıktaki Orman Alanı Tekirdağ'ın günübirlik mesire yeridir.


Barbaros: Uzun kumsalları ve yeşil bağlarıyla kentin mesire ve sayfiye yerlerindendir.


Kamplar


Çamlıköy Orman Kampı


Bahçeköy, Saray/TEKİRDAĞ


Tel: (+90-212)262 01 37-263 00 40
Tekirdağın Gezilecek Yerleri, Tekirdağda Nerelerde Gezilir, Tekirdağın Tarihi ve Turistik Yerleri, Tekirdağda Nereye Gidilir


Farmasi Mays Katalou 2018
Eitim ve gretim Eitim ve gretim