Telepati Nedir yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 8,50 / 10 | 2 kisi / 17 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

AYRICA BAKINIZ

Telepati nedir?
Genellikle bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz telepatik güçlere sahip insanlar, insanların her zaman ilgisini çekmiş ve araştırılmış bir fenomendir. Psişik güçleri olduğu iddia edilen birçok insan üzerinde çeşitli bilimsel ve parapsikolojik araştırılmalar yapılmış olmasına rağmen, bu tür bir yeteneğin varlığı henüz saptanabilmiş değildir. Uzak-duyum olarak da adlandırılan telepati en basit tanımla; kişinin beş duyu organını kullanmadan başka bir insan ile iletişime geçmesi ve bilgi paylaşımında bulunmasıdır.

Bu tanıma göre telepati, kişinin dilediği zaman kullanabildiği ve insanlarla iletişim kurabilmesini sağlayan 6. hissi olarak da açıklanabilir. Parapsikolojinin en sevdiği inceleme alanlarından biri olan telepati, tamamen paranormal bir eğlem olup bili çevreleri tarafından herhangi bir kanıtı olmadığı için bilim-dışı ya da hayal ürünü olarak görülmektedir. Kişinin beş duyu organını kullanmadan gerçekleştirdiği iddia edilen telepati yeteneği ile başka bir insanın zihnindeki duygu, düşünce, görüntü ya da anılara ulaşabileceği söylenmektedir. Bu tür paranormal yeteneği olan iki farklı kişinin arasında kıtalar dahi olsa telepati kurarak iletişim kurabileceği de iddialar arasındadır.

Telepati sözcüğü ilk defa 1882 yılında Fredric Myers tarafından kullanılmıştır. Telepati eğleminde iki farklı yetenek tipi olduğu söylenmektedir ve bunlar alıcı ve verici olarak tanımlanmaktadır. Paranormal yeteneğini kullanarak düşünce gönderen kişiye verici, yeteneğini diğer telepati düşüncelerini algılamak için kullanan kişiye de alıcı denmektedir. Alıcı olarak tabir edilen bu insanların da, bilim kurgu filmlerin de sıkça karşılaşılan “zihin okuma” yeteneğine sahip kişiler olduğu iddia edilmektedir. Yakın tarihte Soğuk Savaş döneminde casusluk yapması için Amerikan hükümeti ve Rusya Federasyonu tarafından birçok telepatik casusun yetiştirilmeye çalışıldığı ve devletlerin gizli programlar ile bu tip örgütleri desteklediği dahi iddia edilmiştir. Birçok filme de konu olan bu tür telepatik casus örgütleri hakkında herhangi bir bilgi yoktur ve söylenenler iddiadan öteye geçememiştir.

Telepati yeteneğinin beyinle mi yoksa ruhsal varlıkla mı ilgili olduğuna dair birçok parapsikoloji araştırmacısı tarafından deneyler yapılmış olmasına rağmen, telepatinin ne şekilde oluştuğu ve ne şekilde iletişim kurulduğu ile alakalı hala kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak bu tür paranormal bir yetenek insanlar için heyecan verici olduğundan, bu tür araştırmalar ve komplo teorileri hala merak konusu olmaktadır.

Telepati Nedir Nasıl Yapılır
Telepati: İki beyin arasındaki paranormal bilgi alış verişine verilen addır. Telepatiyle zihin okumayı birbirine karıştırmamak lazımdır. Telepatide bilgiyi alan kişi, veren kişi bilgiyi verdiği sürece alır. Bunun haricinde bilgi alamaz. Fakat zihin okumada alıcı kişi karşısındaki insanın haberi olmadan aklından geçenleri algılayabilir. Telepati yasal olan diğeri ise yasal olmayan diyebileceğimiz bir hadisedir aslında.

İkinci olana bi nevi MindHacking ve ya BrainHacking diyebiliriz.Telepati ayrıca duygu yönüyle birbirlerine bağlı insanlarda çok görülen bir hadisedir. Hepimiz istemeden bir çok kez bunu başarmışızdır ama farkında değilizdir. Örneğin, severek beraber olduğunuz bir arkadaşınızı düşündüğünüzde onun sizi o an telefonla araması buna bir örnektir. Siz ona en düşük seviyede sinyaller göndermişsinizdir ve o sinyaller bu kişiyi uyarmış,O da sizi aramıştır. Siz bunun bir tesadüf olduğunu sanarsınız.

Telepati her insanın çalışarak geliştireceği bir yetenektir ve çeşitli çalışma platformları vardır. Bu platformlardan en basiti de Zener kartları dediğimiz, birbirine benzemeyen 5 şekilden oluşan kartlardır. Bu şekiller Kare, Daire, Artı, Dalga ve Yıldızdan oluşumaktadır. Yıllarca süren telepati araştırmaları ve gelişim için bu kartlar kullanılmıştır.

Alıştırmalara Geçiş
Öncelikle size lazım olan şey alıcı mı yoksa verici mi olmak istediğinizdir. Bu kararı verdikten sonra sessiz bir mekanda telepati çalışması yapacağınız eşinizle bir süre zihninizi boşaltmanızdır. Hiç birşey düşünmeyin.Hiç bişey düşünmeyeceğinizide düşünmeyin! Sadece rahatlayın ve kendinizi salıverin.vücudunuz ve beyniniz çok rahat olmak zorundadır. Stres ve sıkıntı gibi negatif duygu dolu bir gün geçirmişseniz o gün bu çalışmayı yapmayın. Şimdi zener kartlarını hazırlayalım. PC den çizip yazıcıdan çıkarırsanız daha düzenli bir kart detesi elde edersiniz. Her şekilden 5 tane ve toplamda 25 tane kartınız olmalıdır.

Bu olayı yaparken her iki tarafta da bir kağıt ve bir kalem olmalıdır.Alıcı odanın bir ucunda ve verici de diğer ucunda bir masada ve ya uygun bi yerde oturmalılar.Verici kalmle masay vurarak ilk kağıdına konsantre olmalıdır. Kalemin sesini duyan alıcı şekli algıladıktan sonra tahminini kağıda yazıp yadığını belirtmek için o da kalemle işaret vermelidir. Buradaki amaç ortamda sessizliğin ve sukunetin bozulmadan 25 tahmini gerçekleştirmektir. Daha sonra verici ve alıcının kağıtları karşılaştırılıp sonuçlara bakılır. Konsantrasyon sırasında verici o şeklin alıcının zihninde olamsını istemeli ve düşünmelidir.Hızlı tahminler yapmayın ve gerçekten bi şeklin aklınızda canlanmasını ve ya içinize doğmasını bekleyin.

Sonuçlar
1) 5 doğru tahmin matematiksel olarak mümkündür ve rastlantısal sonuç sınıfına girer.
2) 5-10 doğru tahmin telepatik yeteneğin su yüzüne çıkmaya başladığını gösterir.
3) 10-15 adet doğru tahmin telepati yeteneğinizin olduğunu gösterir.

4) 15-20 adet doğru tahmin alıcınında vericininde iyi uyum sağladığı ve güçlü telepati yapabildiklerini gösterir.
5) 20-25 adet doğru tahmin profesyonellik aşamasıdır ve pek sık rastlanmaz.

DÜŞÜNCE NAKLİ
Telepati en genel tanımıyla bir düşünce nakli işlemidir. Bir kimsenin zihnindeki herhangi bir düşüncenin, bir başkası tarafından algılanmasına Parapsikoloji’de Telepati adı verilmektedir. Telepati esas itibariyle basit bir işlemdir ve bunun esrarengiz hiç bir tarafı yoktur. Bu işe zaman ayıran ve birazcık gayret gösteren herkes, bu yeteneğin mevcudiyetini kendi kendine kanıtlayabilir.

İçinizdeki her türlü şüphe, tereddüt ve karamsarlık duygularını bir kenara bırakın. Bu tür duygular zihninizin dağılmasına ve konsantrasyonunuzun bozulmasına sebebiyet verirler. Bu nedenle telepati alanında neler yapabileceğinizle ciddi bir şekilde ilgileniyorsanız; o veya bu şekilde içinizdeki tüm şüpheleri kendi arzu ve gayretinizle bir tarafa itmeniz gerekir. Çünkü şüphe telepatideki başarınıza büyük bir engel oluşturur.

TELEPATİK ALGILAYIŞ
Telefon çaldığı zaman ahizeyi elinize almadan önce 5-10 sn durun ve kimin aradığını önceden tahmin edin. Eğer belli bir kimseden telefon bekliyorsanız bu telefonu çalışmanıza dahil etmeyin. Gün içinde çalan bütün telefonları önceden tahmin etmeye çalışın ve bir gün boyunca kaç telefon geldiğini, buna karşılık önceden kaç tanesini önceden algılayabildiğinizi not edin. Bu notlarınızı atmayın bir kenarda biriktirin. Her güne bir tarih verin ve çalışmalarınızın nasıl gittiğini kendi kendinize kontrol edin. İlerleyen günlerde hissedilir bir oranda tahminlerinizin sayısında bir artışın meydana geleceğini göreceksiniz.

Bazı günlerde telepatik algılayışlarınızın bir diğer güne nazaran daha fazla ya da daha az olduğunu tespit ederseniz, bu o günkü psikolojik halinize bağlı olabileceği gibi aynı zaman da Biyoritmleriniz’e de bağlı olarak değişim göstermiş olabileceğini unutmayın. Fiziksel, zihinsel, duygusal ve sezgisel olarak bir günümüzün bir diğer günümüze uymamasının nedenle¬rinden biri de söz konusu ettiğimiz Biyoritmleriniz’den dolayıdır.

Telefonla yapabileceğiniz bir diğer alıştırma da, aklınıza birisi geldiğinde onu arayıp o sırada sizi düşünüp düşünmediğini sormaruzdır. Zihninizdeki düşüncelerin ne kadar sık olarak sizden kaynaklanmadığını, onları telepatik olarak aldığınızı farketmek sizi bir hayli şaşırtacaktır.

Ancak gelecek telefon faturası sizi daha fazla şaşırtabilir… Dikkatli olun… Bu nedenle telefon yerine çalan kapılarınızı da bu alıştırmanın içine dahil edebilir ve kapınızın zili çaldığında kimin gelmiş olabileceğini önceden algılamaya çalışabilirsiniz…

Halk arasında “aklıma gelen başıma geldi” diye bir söz vardır… İşte siz bunu tespit etmeye çalışacaksınız… Bakalım ne kadar aklınıza gelen, başınıza geliyor?… Bunu yaşamınızın her anında gözlemleyebilirsiniz…

KARŞILIKLI TELEPATİK ALIŞ – VERİŞ
Sakin, sessiz bir odada seçmiş olduğunuz bir arkadaşınızla birlikte karşılıklı gelecek şekilde oturun. Çalışma öncesinde ılık bir banyo yapmanız faydalı olacaktır. Eğer buna o anda imkan bulamadıysanız hiç değilse ellerinizi yüzünüzü mutlaka yıkayınız.

Arkadaşınız hoşlandığı bir meyveyi zihninden seçsin. Sadece onu düşünsün ve seçmiş olduğu meyveye konsantre olsun. Arkadaşınız meyvenin ismini zihninde bir kaç kez tekrar-lamalı ve aynı zamanda o meyveyi zihninde canlandırmalıdır.
Örneğin, “erik” kelimesini zihninde bir kaç kez tekrarladıktan sonra, eriğin yuvarlaklığını, açık yeşil rengini ve görüntüsünü gözünde canlandırarak size zihinsel olarak bu imajları göndermelidir. Aynı zamanda onun ekşiliğini de hissetmelidir…

Arkadaşınızın düşünce yoluyla gönderdiklerini alacak şekilde zihninizi temizleyin. Zihninizi mümkün olduğu kadar sakin ve boş tutmaya özen gösterin. Genellikle zihninizde ilk beliren sezgileriniz size doğru cevabı verecektir. Bu telepatinin çok önemli bir prensibidir. Zihninizde beliren cevaplar üzerinde mantık yürütmeyin. Sadece sakin, kendinize güvenli bir zihin hali içinde, içinize doğacak cevabı bekleyin.

Arkadaşınız 1 dakika boyunca seçmiş olduğu meyveyi düşünürken, sizde bu süre içinde algıladığınız meyveyi bir kenara not edin.

Sonra arkadaşınız başka bir meyve seçsin ve siz tekrar bunu algılamaya çalışın. Toplam beş adet meyveyi telepatik olarak algılamaya çalıştıktan sonra cevaplarınızı kontrol edin. Sonuçlar pek iyi değilse, hem alanın hem de gönderenin aynı derece kusurlu olduğunu unutmayın. Bunun sebebi çok az uygulama yapmış olmanız olabilir. Bu alıştırmayı zaman buldukça tekrarlayın.

İlk denemelerinizde mümkün olduğu kadar basit imajlar üzerinde çalışmalarınızı sürdürün.

Örneğin: Bitkiler, çiçekler, renkler ve sayılar ilk uygulamalarınız için en ideal çalışma imajlarınız olabilir. İlerki çalışmalarınızda birbirinize çeşitli objeler, kelimeler hatta cümleleri bile zihnen kolaylıkla yollayabilirsiniz. Ancak unutmayın. Telepati yeteneğinizin gelebilmesi; yapacağınız düzenli çalışmalara ve uygun çalışma arkadaşlarınıza bağlıdır. İlk denemelerde başarılı olamazsanız, hemen pes etmeyin. Çalışmalarınız başarıyı da beraberinde getirecektir. Pratiklere devam edin…

Eğer belli bir süre çalışıp da başarı elde edemezseniz, çalıştığınız arkadaşınızı değiştirin. İlk başta aranızda sevgi ve sempati bağı bulunan kişileri seçmeniz daha İyi bir algılayıcı olmak için birinci adım, şuurlu zihnimizi sakinleştirmeyi öğrenmektir. Bu çalışmalar oyun gibidir. Onlardan zevk almasını bilmelisiniz. Her hangi bir alıştırma üzerinde çok zaman harcamayın. Aynı alıştırmayı tekrar takrar yapmak yerine, çabucak birinden diğerine geçmek daha iyidir.

Kaygısız bir tutum büyük başarılara götürür…
Bu bakımdan alıştırmaları kesinlikle kendinizi zorlamadan, rahat ve huzurlu bir zihinle yapmalısınız. Sizi başarıya yaklaştıracak en önemli etkenlerden biri budur. Telepati çalışmalarına “ya yaparım, ya ölürüm” tutumundan çok; hevesle ve “nasıl yapacağımızı görelim bakalım” tarzında bir tutumla yaklaşın.
Yorgun ya da keyifsiz olduğunuz zamanlar kesinlikle alıştırma yapmayın. Sıkıntı, stres ve her türlü heyecansal halleriniz; Duyular Dışı Algılamalarınız’ın su üstüne çıkmasına engel oluşturur. Bu nedenle mümkün olduğunca sakin bir şuur hali içinde çalışmalarınızı sürdürün…

Parapsikoloji Laboratuvarlan’nda yapılan çalışmalarda, Duyular Dışı Algılama alıştırmalarını sakin bir zihinle yapma¬yan araştırmacıların psişik güçlerini, yanlış cevaplar verecek şekilde kullandıkları tespit edilmiştir. Bu durumlarda insanlar, psişik yeteneklerini çalışmaya katmadan, rast gele yaptıkları tahminlerin ötesine geçememişlerdir.

Telepatik alış herhangi bir kimsenin zihninden geçen duy¬gu ve düşünceleri hissedebilmektir. Telepatik alış, özellikle duygusal olarak birbirlerine yakın olan kişilerin arasında çok daha kolay ortaya çıkabilmektedir. İnsanlar arasındaki sempati, telepatik alış verişi kolaylaştıran en önemli etkenlerin başında gelmektedir.
Yaşam içinde karşınızdaki bir kişinin ne düşündüğünü ya da ne hissettiğini telepatik bir algılayışla ve hiç bir çaba gös¬termeden, bir anda hissettiğiniz birçok anlarınız olmuştur. Kendiliğinden ortaya çıkan bu telepati yeteneğinizi dilerseniz geliştirebilmeniz mümkündür…

Telepati, Telepati nedir, Telepati ne demek, Telepati hakkında bilgi, Telepati anlamı, Telepati nedir nasıl yapılır,