Tenis Sporu Hakkında yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 7,24 / 10 | 21 kisi / 152 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

Tenis Sporu Hakkında
Küçük bir topun raketle vurularak oyun alanının orasına gerilmiş olan file üzerinden karşı sahaya atılmasıyla oynanan spor dalıdır. Tenisin kökeni kimilerine göre antik Roma döneminde, çıplak ya da eldivenli el ile oynanan “tringon” adı verilen oyuna dayanır. Diğer bir görüş ise benzer bir oyunun ilk kez Meksika’da Toltec yerlileri tarafından oynandığı ileri sürülmektedir. Mısır ve İspanya’da bulunan fresklerde ve Rönesans dönemi İtalya’sından kalma resimlerde, “giocco del pallone” ve “juego de pelota” isimleri altında, benzer esaslara dayanan oyunların duvarla çevrili alanlarda oynandığı görülmektedir.

Tenis Sporu Hakkında, Tenis Nasıl Oynanır, Tenis Nedir, Tenis Ne Demek, Tenis Sporunun Tarihi, tenis sporu hakkında bilgiler, tenis sporu hakkında bilgi, tenis sporu tarihçesi, tenis sporunun tarihçesi, tenis sporu nedir,

Bu yazıda aradığınız konu yoksa soruyu yazın paylaşılsın ve eklensin

 1. ilayda
  19 Kasım 2012 | Cevapla

  Merhaba arkadaşlar ben bir öğrenciyim okulda tahtaya çıkıp tenisle ilgili bilgiler verceğim ve bu yazı vereceğim bilgi için çok güzel bir yazı ve ben bu yazıyı ezberliğeceyim içinde yabancı ülkeler olması çok hoşuma gitti sizde bbenim gibi bölyel bir çalışma yapacaksanız,mutalak bu yazıyı seçin! Herkeze selamlar… :)

 2. gamze
  22 Nisan 2012 | Cevapla

  tenis kursuna gidiyorum arkadaşlarımla tenis oynamaktan mutluluk duyuyorum

 3. ceren
  22 Nisan 2012 | Cevapla

  tenis çok güzel bir oyunmuş ben oynadım