Vücudumuzda kaç kemik var yazısına puan ver :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan | 7,87 / 10 | 39 kisi / 307 puan verdi.
Loading ... Loading ...
Bu siteyi beğendinmi?

Vücudumuzda kaç kemik var
İnsan Vücudundaki Kemik Sayısı; Vücudumuzda 206 adet kemik vardır. Bunlar büyüklük şekil ve görev bakımından önemli değişiklikler gösterir. Eğer kaynaşarak tek bir yapı oluşturan kemikler aynı olarak sayılırsa bu sayı artar. Vücudumuzdaki kemikler orta kulakta bulunan küçük kemikçiklerden bacaklarımızdaki uzun ve büyük kemiklere kadar değişen iriliktedir. Kemiklerin bazıları uzun yuvarlak bazıları yassıdır.

Yeni doğan bebeklerin vücudunda 300′den fazla kemik vardır. Ancak insan büyüdükçe kıkırdak dokuları birleşerek yetişkin insanlarda 206 tane kemik vardır.

İskelet sistemi baş gövde kalça kollar ve bacaklar; uygun kemik parçalarının bir araya gelmesiyle meydana gelir. Uzun kemikler kol kemikleri bacak kemikleri gibi kemiklerdir. El ayak bilek parmak ve omurga kemiklerine kısa kemikler denir. Yassı kemikler ise kafa kaburga ve kürek kemikleri gibi kemiklerdir.

Vücudumuzda kaç kemik var, Vücudumuzda kaç kemik vardır, Vücudumuzda kaç tane kemik var, Vücudumuzda kaç tane kemik vardır, İnsan vücudunda kaç tane kemik vardır, İnsan vücudunda kaç tane kemik var,